Uspjeh naših učenika na županijskim i državnim natjecanjima

Iza nas je uspješna sezona školskih, županijskih i državnih natjecanja na kojima su učenice SŠ "Vladimir Nazor" Čabar postigli rezultate vrijedne pažnje. Posebno čestitamo učeniku Marku Žagaru (2.a) koji je uz mentorstvo profesorice Radojke Blažević osvojio prvo mjesto na državnom natjecanju iz matematike!

U školskoj godini 2018./2019. ukupno 20 učenika sudjelovalo je na natjecanjima iz hrvatskog jezika, talijanskog jezika, geografije, engleskog jezika, biologije, kemije, matematike, povijesti i fizike. Učenici su sudjelovali i na LiDraNo smotri,  LIK natjecanju i na kvizu Čitanjem do zvijezda te sportskim natjecanjima.

Učenik Marko Žagar (2.a) postigao je izniman uspjeh na natjecanjima iz matematike te je pod mentorstvom profesorice Radojke Blažević postigao 1. mjesto na državnoj razini natjecanja iz matematike. Marko je pozvan i na državno natjecanje Opisujemo sustave, gdje će izlagati rad iz geografije pod mentorstvom profesorice Valentine Tomac.

Ističemo i učenice Meri Zbašnik (3.a), Saru Bunetu (4.a) i Nives Žagar (4.a) koje su na županijskoj razini natjecanja iz hrvatskog jezika postigle redom 8., 9. i 2. mjesto. Nives Žagar natjecat će se i na kvizu Čitanjem do zvijezda na državnoj razini. Učenik Andro Malnar (2.a) natjecao se iz dva predmeta na županijskoj razini- biologije (5. mjesto) i geografije (3. mjesto). Naši fizičari Marko Žagar (2.a), Jan Tonchia (2.a) i Karmela Štanfelj (3.a) na županijskoj razini natjecanja postigli su redom 3., 6. i 9. mjesto. Jan Tonchia se natjecao i na županijskom natjecanju iz kemije gdje je postigao 4. mjesto. Na LiDraNo smotri sudjelovala je učenica Sara Buneta (4.a) s literarnim radom „Gremo na Bled“ koji je bio predložen za državnu razinu natjecanja.

Čestitamo svi učenicima i profesorima na uspješnoj sezoni natjecanja, a nastavljamo bodriti Nives i Marka koje još čekaju državne razine natjecanja!

objavio: Bojana Mihajlović   datum: 8. 4. 2019.

« Travanj 2024 »