Dolinom Čabranke - predstavljanje projekta

Prošle školske godine škola je bila dobitnica projekta GDI for Education. GDI tvrtka odlučila je podupirati  njegovo provođenje donacijom drona, opreme za analizu vode i podrške stručnjaka u korištenju geoinformacijskih tehnologija. Projekt je započeo sa svojom provedbom ove školske godine. Voditeljica projekta i učenici uključeni u projekt predstavili su svoje dosadašnje aktivnosti na konferenciji u utorak 23. travnja.

Konferencija GDi - GDi Solution Conference & Workshops održavala se u prostorijama Hilton hotela u Zagrebu. Na njoj su voditeljica projekta, nastavnica geografije, Valentina Tomac i učenici Goran Ožbolt (3. a), Josip Ožbolt, (3. a) i Marijan Štimac (1. a) predstavili dosadašnje aktivnosti i rezultate ispitivanja.

Marijan je predstavio rezultate mjerenja duljine rijeke Čabranke u ArcGIS-u te značajke Hidroelektrane HE Urh na Čabranci. Goran i Josip iznijeli su rezultate ispitivanja kvalitete vode na izvorištu Čabranke te funkcioniranje i probleme centralnog vodnog sustava Grada Čabra. Na kraju je voditeljica predstavila buduće aktivnosti među kojima je i terenski obilazak svih izvorišta centralnog vodnog sustava u suradnji s Komunalnim društvom Čabranka.

Zadovoljna provedbom projekta i radom učenika voditeljica je izjavila: „Dečki su sjajno odradili prezentaciju. I dalje vrijedno nastavljamo raditi na provedbi projekta.“

Priloženi dokumenti:
Na_konferenciji_GDI.webp (91.67 KB)
Predstavljanje_na_konferenciji_GDI.webp (45.78 KB)

objavio: Marica Keča Danijela Peršić Valentina Tomac   datum: 30. 4. 2024.