Prevencija trgovanja ljudima

U suradnji s Gradskim  društvom Crvenog križa (GDCK) Grada Čabra za učenike 3. a i 4. a razreda  24. veljače organizirana je radionica na temu trgovanje ljudima.

„Hrvatska, kao i druge države JI Europe, prolazi kroz produženu socijalnu, političku i ekonomsku tranziciju koja pruža „plodno tlo“ za trgovanje ljudima. Do sada je Hrvatska bila uglavnom zemlja tranzita, ali prema nekim novim pokazateljima sve više je u porastu i trgovanje unutar državnih granica...“ piše na  web stranicama MUP-a RH. Iz tih je razloga bilo nužno u škole uvesti preventivni program trgovanja ljudima. I u našoj školi je već niz generacija mladih prošao program prevencije tragovanja ljudima koji je provodila školska stručna suradnica.
Ove školske godine, zahvaljujući suradnji škole i GDCK Grada Čabra, učenici 3. a i 4. a razreda sudjelovali su u aktivnostima prevencije trgovanja ljudima čija je voditeljica Vesna Čavar, dr. med. , stručna suradnica za zdravstveno-socijalne programe iz Zajednice društava Crvenog križa Primorsko-goranske županije (ZDCK PGŽ). Učenici su gledali edukativni film, a pedagošku radionicu i stručno predavanje vodila je Tamara Komadina, studentica psihologije, educirana volonterka za provedbu programa.

objavio: Marica Keča   datum: 8. 4. 2011.