Na državnom natjecanju iz povijesti

Dejan Troha, učenik 4. a razreda,  na državnom natjecanju iz povijesti osvojio 9. mjesto.

Dejan je maturant. Marljivo i savjesno pristupa ispitima državne mature. Namjerava studirati povijest te je za izborni predmet na državnoj maturi odabrao povijest. Svake se godine natječe u znanju iz povijesti na školskoj i županijskoj razini. Njegov je san bio sudjelovati na državnom natjecanju koji se ove školske godine i ispunio.

Dejanov kratak osvrt na događanja u Poreču od 9. do 11. svibnja:

„Nisam imao prevelika očekivanja od natjecanja iz povijesti, ali je na kraju ispalo i više nego dobro. Profesor Martin Kvaternik, svojim načinom rada, potaknuo me da se još više potrudim u učenju i pripremanju za natjecanje te sam na županijskom natjecanju  osvojio 2. mjesto. To mi je omogućilo plasman na državno natjecanje koje se ove godine održalo u Poreču. Nažalost, prof. Kvaternik nije mogao ići sa mnom pa je tako njegovo mjesto zauzeo sveprisutni ravnatelj, prof. Kristijan Rajšel. Naravno, bilo bi suvislo govoriti o ozračju koje je vladalo za vrijeme trodnevnog izleta u Poreču. Bio je organiziran  i posjet Eufrazijevoj bazilici (napokon su se provedeni sati na likovnom isplatili jer sam nekim čudom uspio razumjeti sve o čemu je vodič pričao). Posjetili smo i Etnološki muzej te pismohranu u Pazinu. Sve u svemu, okružen stotinama ljudi koji vole i uživaju u istom predmetu kao i ja, te uz uvijek raspoloženog suputnika, mogu slobodno reći da sam uistinu uživao u izletu te da sam bogatiji za jedno novo iskustvo.“

objavio: Marica Keča   datum: 3. 6. 2011.