Već nekoliko godina za redom, u mjesecu obilježavanja hrane, učenici 3. a prodaju kolače kako bi uštedjeli novac za maturalno putovanje.

Trećaši su ozbiljno shvatili činjenicu da tradiciju treba održavati pa su u skladu s time poduzeli sljedeće korake.
Dani kruha  i zahvalnosti za plodove zemlje su posebni dani slavlja i blagoslova hrane koju dobivamo od plodova zemlje. Stoga su se na prodajnom pultu pronašli i razni jesenski plodovi te natpisi o kruhu.

„Kruh je plod zemlje blagoslovljen svjetlom.“   (Predrag Matvejević)
„Rođen je u pepelu, na kamenu. Kruh je stariji od pisma.“ (Predrag Matvejević)

„Slušaj kako zemlja diše.
Slušaj kako raste trava.
Slušaj kako,
Pod stopama našim
Skrivena snaga
U sjemenci spava.“

U prodaji kolača trećaši su se odlično snašli i pritom se ugodno družili te se može reći da su  profesionalno odradili zadatak. Prikupljeni novac uložili su na račun štednje za maturalno putovanje.
Valja napomenuti da su ostali učenici srednjoškolci posljednja tri sata iskoristili za iskazivanje svojih kulinarskih vještina u pečenju palačinki

objavio: Marica Keča   datum: 16. 1. 2013.