Posjet Interliberu i Muzeju suvremene umjetnosti

Ni naša škola nije odoljela čarima Interlibera, pa su učenici  s nastavnicima 10. studenog 2017. godine posjetili najveći sajam knjiga i učila koji promovira znanje, znanost i knjigu. Ovaj posjet 40. jubilarnom Interliberu dakako nije prvi, već samo jedan u nizu, s obzirom na to da svake godine nastojimo biti u koraku s vremenom i pratiti nove naslove domaće i svjetske književnosti, ali i ostale nama značajne literature koju smo ovdje mogli kupiti po značajno povoljnijim cijenama.

Iako smo na sajam stigli podosta rano, shvatili smo da nam ni tri dana ne bi bila dovoljna za razgledavanje čitave ponude, što zbog velikog broja posjetitelja, a što zbog još većeg broja nakladnika i izdavača.  Unatoč tomu, kupili smo gotovo sve naslove koje smo željeli i zadovoljni krenuli u Muzej suvremene umjetnosti.  Upoznavanje sa svakim umjetničkim djelom i njegovim kontekstom u muzeju omogućila nam  je kustosica koja je pritom cjelokupnu priču učinila zanimljivijom navodeći nam anegdote koje su povezane s eksponatima.

Osim ovog znanstveno-obrazovnog djela izvanučioničke nastave, imali smo i slobodno vrijeme koje smo potrošili na razgledavanje glavnoga grada Republike Hrvatske. Iako umorni, bili smo sretni i zadovoljni te ćemo i sljedeće godine rado biti gosti Interlibera na kojemu će nas ponovo dočekati neki novi zanimljivi i poučni naslovi.

objavio: Tihana Zbašnik   datum: 17. 11. 2017.

« Travanj 2024 »